Muzejní noc v Ostravě a doprava zdarma


V sobotu 7. června 2014 se od 17 hodin do půlnoci v rámci celé Ostravy uskuteční Ostravská muzejní noc. Společně se představí 34 státních, neziskových a soukromých organizací, které se zapojují do kulturního života města i Moravskoslezského kraje. V letošním roce se Ostravská muzejní noc uskuteční pošesté. Hlavním tématem letošního programu na Prokešově náměstí je Ostrava v obrazech z dávných časů. K Ostravské muzejní noci 2014 se město připojí tradičními prohlídkami prostor radnice v netradičním čase, nočními vyhlídkami z radniční věže a zábavným doprovodným programem na Prokešově náměstí. Tématem letošního programu na náměstí je Ostrava v obrazech z dávných časů, na kterou vás pozve moderátor – postava z ostravské historie už v 17.30. Program na náměstí zakončí velká a pestrobarevná ohňová show. V oficiální části vystoupí za Galerii výtvarného umění v Ostravě, která tradici muzejních nocí v Ostravě iniciovala, její ředitel Jiří Jůza, za Ostravské muzeum – organizaci, která zaštiťuje a propaguje celou akci ředitelka Jiřina Kábrtová a primátor města Petr Kajnar.

Doprava: V době konání „Ostravské muzejní noci“ vypraví Dopravní podnik Ostrava a.s. zvláštní bezplatné autobusové linky, které budou spojovat jednotlivé lokality se zúčastněnými institucemi. V provozu budou celkem čtyři autobusové linky, označené písmeny A, B, C, D se společnou výchozí zastávkou Výstaviště. Odjezdy ze zastávky Výstaviště jsou plánovány vždy v každou 5., 25. a 45. minutu. Na zastávce Výstaviště se vozy všech linek vzájemně sjedou a bude mezi nimi zabezpečen přípoj, aby si cestující mohli přestoupit navštívit tak všechny zúčastněné kulturní instituce.

Více podrobností o akci najdete na www.ostravskamuzejninoc.cz

Program radnice: 17.30–18.00 Bublifuky odstartují Ostravskou muzejní noc!

Zahájení celoměstského programu na Prokešově náměstí. Návštěvníci si mohou vyzvednout svůj bublifuk na Prokešově náměstí a přesně v 18 hodin zahájit s primátorem města Petrem Kajnarem Ostravskou muzejní noc 2014.

17.30–21.00 Program pro děti se středisky volného času Ostrava na Prokešově náměstí.

Tvůrčí podvečer pro děti, malování, kreslení, soutěže, výroba masek i ozdob a další zábavné činnosti s pedagogy středisek volného času Ostrava. Letos stylově na téma rytíři, princezny a historie.

18.00–23.00 Historické obrazy Ostravy na Prokešově náměstí

Návštěvníky přivítá moderátor v roli historické postavy, v průběhu večera uvidíte řadu vystoupení s dobovými a historizujícími postavami, tancem, hudbou, šermířským vystoupením, dobovou módní přehlídkou a s dalším zajímavým programem. To vše pod širým nebem v příjemné romantické atmosféře a se stylovým občerstvením.

18.00–23.00 Prohlídky reprezentačních prostor budovy Radnice města Ostravy

Skupinové prohlídky prostor radnice s průvodcem včetně pracovny primátora, poslední vstup ve 23 hodin.

18.30–23.00 Vyhlídky z věže radnice

Večerní a noční vyhlídky z ochozu věže ve výšce 73 m do širokého okolí. K dispozici jsou návštěvníkům dva dalekohledy, poslední vyhlídka ve 23 hodin.

21.30 a 22.30 Ohňová show


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 3,05832 s | počet dotazů: 191 | paměť: 20226 KB. | 18.07.2024 - 15:24:57