Letní semestr je důvodem k posílení autobusových linek


Režim studijního roku na vysokých školách se výrazně projevuje v nárůstu nebo úbytku cestujících na linkách, které spojují studijní centra i vysokoškolské koleje. Pražský dopravní podnik posílil po dohodě s Českou zemědělskou univerzitou provoz autobusové linky číslo 107. Nový jízdní řád je od pondělí 11.2.2013  přizpůsoben rozvrhu vyučování ČZU a vždy v době před začátkem a po konci jednotlivých vyučovacích bloků bude je provoz linky posílen na minimální možný interval podle počtu dostupných vozů v oblasti.

Naopak v době mezi jednotlivými návozovými a odvozovými špičkami, kdy je zájem o přepravu menší, je možné interval mírně prodloužit. Nový jízdní řád linky 107 tak po dohodě s vedením ČZU lépe vyhovuje skutečným potřebám studentů v Suchdole a v maximální možné míře respektuje nárazovou poptávku v určitá období všedního dne. Autobusová linka 107 patří k nejvytíženějším linkám v Praze, za jeden pracovní den v době výuky na ČZU přepraví cca 25 000 cestujících. Minimální interval v ranní přepravních špičce dosahuje dvou minut, jízdní řád v pracovní den obsahuje cca 220 spojů v každém směru. Na linku 107 je ve všední den v době největší špičky nasazeno 16 kloubových autobusů.

Se zahájením letního semestru souvisí i obnovení plného provozu autobusové linky 143 (Dejvická – Stadion Strahov), na které platil od Vánoc 2012 poloprázdninový jízdní řád z důvodu zkouškového období na vysokých školách.

Zdroj:ROPID


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,74461 s | počet dotazů: 197 | paměť: 20274 KB. | 25.07.2024 - 02:13:54