Informace o bezpečnostní situaci v Belgii


Ministerstvo zahraničních věcí ČR vzdalo dne 22.6.2017 informace v souvislosti s přetrvávající hrozbou teroristických útoků a dlouhodobě zhoršenou bezpečnostní situací v Belgii. Pro celé území Belgie platí bezpečnostní stupeň číslo 3 (vážná hrozba útoků). Je vhodné přizpůsobit tomuto zvýšenému stupni ohrožení své chování a věnovat pozornost potenciálně rizikovým faktorům. Je nutné sledovat pokyny belgických bezpečnostních orgánů a řídit se jimi. Doporučujeme omezit pohyb poblíž veřejných budov a na místech s vyšší koncentrací osob.

Obdobně jako v ostatních státech EU byla zvýšena bezpečnostní opatření na ochranu klíčové infrastruktury, včetně hraničních přechodů, letišť a nádraží. Na některých hraničních přechodech mezi Belgií a sousedními státy může dojít k namátkovým kontrolám.

Aktuální doporučení belgického krizového centra jsou k dispozici na stránkách krizového centra:

http://centredecrise.be

https://twitter.com/crisiscenterbe?lang=fr

Cestovatelům doporučujeme zaregistrovat se na cestu do Belgie do systému dobrovolné registrace občanů cestujících do zahraničí (DROZD) na adrese https://drozd.mzv.cz/ .

Českým občanům žijícím dlouhodobě v Belgii doporučujeme zaregistrovat se do dobrovolné registrace BE-Alert, která zprostředkovává upozornění a informace belgických orgánů v případě krizových situací: http://www.be-alert.be/fr .

Belgická mezinárodní letiště i nadále doporučují vytisknout si předem letenku a palubní lístek, striktně dodržovat omezení přepravy určitých předmětů a látek, dostavit se 2-3 hodiny před cestou, dodržovat omezení vstupu do odbavovací haly jen pro cestující a mít neustále k dispozici osobní doklad.

Zdroj: MZV


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,08771 s | počet dotazů: 187 | paměť: 19998 KB. | 16.07.2024 - 04:16:26