Grand Prix ČR – Posílení dopravy na Masarykův okruh


Od pátku 19. srpna do neděle 21. srpna 2016 bude doprava návštěvníků mistrovství světa silničních motocyklů v areálu Masarykova okruhu zajišťována mimořádnou autobusovou linkou 400 v trase Mendlovo náměstí – Svážná – Pražská (←)/ Hoštická (→) – Troubsko, Veselka – Popůvky, Vintrovna – Kývalka spojovací – Automotodrom, Start. Linka bude v provozu vždy od 6:30 do 21:00 hodin, v neděli do 19:00 hodin. Maximální interval mezi spoji na lince je 30 minut, v době přepravní špičky však bude zkrácen na cca 5 minut.

Pro návoz návštěvníků z kempu Žebětín k závodišti bude v provozu zvláštní autobusová linka s označením X, která pojede od 6:45 do 13:45 hodin po jednosměrné okružní trase Automotodrom, Start – Kývalka spojovací – Popůvky, Vintrovna – Troubsko, Veselka – Žebětín, Křivánkovo náměstí – Žebětín, Chrpová – Žebětín, parkoviště – Žebětín, camp – Tribuna D – Tribuny A, B – Hájenka Na Šípu – Automotodrom, Start.  Pro odvoz návštěvníků po skončení závodu pojede linka X v době od 13:45 do 18:45 hodin jednosměrně od zastávky Automotodrom, Start po části výše popsané trasy pouze do zastávky Žebětín, Křivánkovo náměstí.

V případě nepříznivých klimatických podmínek nebo po vyčerpání parkovacích kapacit v oblasti Automotodromu a na přírodních parkovištích v oblasti Žebětína může být zřízeno parkoviště osobních vozidel na Staré dálnici u křižovatky s ulicí Kohoutovickou. V dané situaci bude operativně zavedena mimořádná linka s označením P v trase Parkoviště Stará dálnice – Troubsko, Veselka – Popůvky, Vintrovna – Kývalka spojovací – Automotodrom, Start.

 Přeprava cestujících na linkách 400, X a P je bezplatná. Na těchto linkách jsou garantované odjezdy zajišťované nízkopodlažními vozidly.

Z důvodu vysoké intenzity dopravy a uzavírek místních komunikací bude upraven provoz regionální autobusové linky 402. V pátek 19. srpna nebudou odpolední spoje linky 402 zajíždět do zastávek Tribuna B a Masarykův okruh. V sobotu 20. srpna po celý den a v neděli 21. srpna do 18:00 hod. pak linka 402 pojede přímo přes zastávku Omice, Kývalka, takže vynechá zastávky Kývalka spojovací, Automotodrom a Hájenka Na Šípu. Tyto zastávky obslouží linky 400 a X.

Zdroj: DPMB

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,61381 s | počet dotazů: 199 | paměť: 20237 KB. | 23.07.2024 - 00:30:28