Festival Mighty Sounds zkomplikuje dopravu mezi Táborem a Sezimovým Ústím


Festival Mighty Sounds se koná ve dnech 22. – 24.7.2016 poblíž jihočeského Tábora, respektive na okraji města mezi Táborem a Sezimovým Ústím. Areál se nachází na letišti Čápův dvůr, které je vzdálené asi 5 kilometrů od centra Tábora.  GPS souřadnice: 49°23’37.079″N, 14°42’10.880″E.

Uvádíme základní informace o dopravní  spojení na akci a také dopravní opatření, která přijala policie k uvedené akci.  Akce proběhne na soukromém pozemku letiště Aeroklubu Tábor U Čápova dvora. Policie ve spolupráci s pořadateli připravila a zajistí bezpečnostní opatření směřující k zajištění bezpečnosti silničního provozu na přilehlém hlavním silničním tahu I/3 na obchvatu města Tábora a k zajištění veřejného pořádku a bezpečnosti osob a majetku. Na základě žádosti pořadatele bude rozhodnutím Krajského úřadu Jihočeského kraje na hlavním silničním tahu I/3 na průjezdu městem Tábor, a to konkrétně v místě mezi obchodním domem Kaufland a příjezdovou komunikací k Čápovu dvoru, zřízen dočasný přechod pro chodce. Provoz v těchto místech bude usměrněn ze stávajících čtyř do dvou jízdních pruhů a maximální rychlost zde bude omezena na 50 km za hodinu. Toto opatření potrvá od ranních hodin pátku dne 22. července a ukončeno bude dle konkrétní situace v dopoledních hodinách pondělí dne 25. července 2016. V tomto úseku, stejně jako na celém obchvatu města, zajistí dopravní policisté zvýšený dohled nad bezpečností a plynulostí silničního provozu.

Vzhledem k očekávanému příjezdu řádově několika tisíců návštěvníků lze zejména v pátečních odpoledních hodinách, jakož i následně po celý víkend, včetně pondělního dopoledne, předpokládat zvýšený provoz s možností tvoření se kolon. Policisté i pořadatelé tímto žádají všechny motorizované i pěší návštěvníky akce, stejně jako ostatní projíždějící řidiče, aby provozu v tomto úseku věnovali maximální pozornost a dbali dopravního značení a pokynů policistů. Děkujeme.

Doprava na festival

Auto – Tábor leží na mezinárodní silnici E55 asi 90 km jižně od Prahy směrem na České Budějovice. Jakmile přijedete ke kruhovým objezdům mezi Táborem a Sezimovým Ústím, budete navedeni jednoduchým značením přímo k parkovišti festivalu.

Více na IZdoprava.cz ->   Cyklobusy v Královehradeckém kraji vyjedou začátkem května.

Autobus – Meziměstským autobusem dojeďte na hlavní autobusové nádraží v Táboře. Festivalový areál se nachází asi dva kilometry odtud, můžete ale využít služeb městské hromadné dopravy, kterážto vás k areálu rychle a levně přiblíží (detaily naleznete hned v dalším bodě této sekce). Jízdní řády vlaků a autobusů včetně cen za dopravu naleznete na IDOSu.

Vlak – České dráhy letos znovu zajistily zvláštní zastavení všech spojů, které budou v průběhu festivalu projíždět stanicí Tábor – Čápův dvůr. V praxi to znamená, že pokud využijete pro cestu na festival jízdu vlakem, jakýkoliv spoj z Prahy ve směru České Budějovice nebo z Českých Budějovic do Prahy zastaví asi 10 minut od areálu festivalu. Vlaky budou v zastávce Tábor – Čápův dvůr stavět od čtvrtečního odpoledne až do pondělka do 11:05 (ve směru na České Budějovice), resp. do 12:55 (ve směru na Prahu). Přesné časy všech zastavení jsou uvedeny na idos.cz. V areálu budou informace v infostánku.

Mighty Sounds je unikátní třídenní hudební festival, který se koná každoročně v červenci v Táboře. Festival se soustředí především na punk a punkrock, rock’n’roll, hardcore, reggae, ska, rockabilly, indie rock a hudební styly a scény, které se od nich odvíjejí anebo s nimi úzce souvisejí.

Informace o festivalu na https://www.mightysounds.cz/cz/program/


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,79221 s | počet dotazů: 229 | paměť: 29071 KB. | 08.12.2023 - 20:28:11