Cheb plánuje výstavbu dopravního hřiště


 Město Cheb chce na nevyužitém pozemku v sousedství tenisového areálu v Břehnické ulici vybudovat moderní dětské dopravní hřiště. O dotaci na jeho výstavbu bude přitom žádat ze znovuotevřeného Regionálního operačního programu Severozápad. Vedení města počítá  s tím, že provoz dopravního hřiště by zabezpečoval nedaleký Dům dětí a mládeže Sova, který dosud prováděl dopravní výchovu na veřejné komunikaci před svou budovou v Goethově ulici. Samotné hřiště by mělo stát asi 8 milionů korun, s budovou pro učebny a zázemí pak celkově 13 milionů.

„Dopravní výchova je povinnou součástí výuky na základních školách. Navíc v letošním školním roce došlo k jejímu rozšíření a musí být prováděna nejen na 1. stupni základních škol, ale i na 2. stupni,“ řekl místostarosta pro školství Vladimír Hartmann. „Počítáme s tím, že hřiště budou využívat i mateřské školy a že odpoledne bude veřejně přístupné rodičům s dětmi, které se zde naučí řešit všechny situace, se kterými se v silničním provozu mohou setkat. Vedle různých křižovatek tam bude i kruhový objezd a železniční přejezd se signalizací i bez ní.“

Poznámka: Zvýšený důraz na dopravní výchovu v rámci školních vzdělávacích programů motivuje nejen pedagogy k hledání vhodného výukového materiálu, ale také představitele měst k zajištění dopravní výchovy na moderně vybavených dopravních hřištích. Snaha  budovat  nebo modernizovat dopravní  hřiště je chvályhodná.  Doufejme, že nová hřiště budou využívaná a budoucí generace řidičů si základní pravidla bezpečného a ohleduplného chování v silničním provozu osvojí v pohodě.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,12151 s | počet dotazů: 204 | paměť: 20291 KB. | 25.07.2024 - 02:02:41