České dráhy vypravují speciální spoje


0 0 votes
Hodnocení článku

V souvislosti s návštěvou papeže Benedikta XVI. připravují České dráhy sedm speciálních rychlíků, speciální kyvadlové vlaky a posiluje vlakové spoje.

 Na brněnskou mši v neděli 27.9.2009 vypravují České dráhy mimořádné rychlíky z Pardubic, Jihlavy a Žďáru nad Sázavou(dva spoje). Spojení s Bojkovic, Slavičína, Veselí nad Moravou a Třebíče zajistí mimořádné spěšné a osobní vlaky. Mezi brněnským hlavním nádražím a nádražím ve Slatině bude zavedena kyvadlová vlaková doprava elektrickou jednotkou.

Na mši ve Staré Boleslavi pojede mimořádný vlak z Českých Budějovic po trase Tábor, Praha hl.nádraží a Lysou nad Labem. Mezi Kolínem, Nymburkem a Starou Boleslaví pojede celkem 5 mimořádně  vypravených vlaků.

Automobilová dopravamost přes Labe je uzavřen a do Staré Boleslavi není průjezd od Brandýsa nad Labem. Do Staré Boleslavi bude zákaz vjezdu. Parkoviště automobilů bude na ploše u výjezdu od R10.

Z Prahy bude zajištěna autobusová kyvadlová doprava ze stanic metra Černý Most a Letňany.

Zajímavosti o návštěvě papeže:

V Brně mají  přichystané dary. Oficiálním darem Jihomoravského kraje bude socha Václava od řezbáře Jiřího Netíka. Jiří Netík byl u příležitosti výstavy svých betlémů v Římě pozván na osobní audienci k papežovi. Osobním hejtmanovým darem bude obraz Pálavy od Stanislava Sedláčka a láhev unikátního certifikovaného jihomoravského vína Edelspitz 1884, vyrobeného z hroznů tří bílých odrůd.

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Více na IZdoprava.cz ->   Soutěž Ceny Kudy z nudy zná vítěze
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,61782 s | počet dotazů: 212 | paměť: 32694 KB. | 06.12.2023 - 21:58:31