Bouzov má opravené náměstí i cestu k hradu


Od čtvrtek  27.6.2013 mohou obyvatelé i návštěvníci Bouzova využívat nově rekonstruované centrum obce a přístupovou cestu k hradu. V centru Bouzova obec opravila silnice, chodníky a odpočinkové plochy. Součástí projektu byla i rekonstrukce osvětlení, obnova zeleně a instalace nového mobiliáře a informačního systému. V případě přístupové cesty k hradu stavebníci nejen zrekonstruovali komunikaci, ale vybudovali i parkoviště a doplnili veřejné osvětlení.

Projekt komplexní revitalizaci náměstí byl zaměřen na frekventovanou část obce, která je využívaná obyvateli při cestě na obecní úřad a poštu i turisty při cestě na státní hrad Bouzov. Cílem projektu bylo nové vymezení veřejných ploch (komunikací, chodníků, odpočinkových ploch), které umožní snadnou orientaci i pohyb ve svažitém prostoru. Součástí projektu je také rekonstrukce osvětlení, instalace nového mobiliáře, informačního systému a obnova zeleň.

Cílem projektu „Přístupová komunikace k hradu Bouzov“ je možné využití jedné z nejnavštěvovanějších památek v Olomouckém kraji – hradu Bouzov. V souvislosti s realizací projektu je nyní možné prodloužení sezóny a na hradě budou moci být pořádány večerní akce. Hlavní aktivitou projektu je rekonstrukce místní komunikace v délce 450 metrů směřující k hradu Bouzov po stránce stavební, doplňkově budou budovány i přilehlé plochy veřejného parkoviště. Součástí projektu je dovybavení této rekonstruované komunikace o veřejné osvětlení.

Obě investiční akce ve čtvrtek 27. června otevřel hejtman Jiří Rozbořil společně se starostou Bouzova Zdeňkem Foltýnem. Hejtman Olomouckého kraje na investicích ocenil vyváženost z hlediska místních obyvatel i turistů. „Díky těmto dvěma akcím se výrazně zvýší komfort obou skupin občanů,“ konstatoval Jiří Rozbořil. Celkové náklady obou staveb činí cca 31 miliónu korun, z toho dotace ROP Střední Morava jsou cca 27 miliónů korun (85 procent celkových nákladů). 

 Více informací o hradu Bouzov na http://www.hrad-bouzov.cz/


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,06026 s | počet dotazů: 209 | paměť: 20264 KB. | 25.07.2024 - 02:07:07