Bonett snížil ceny v síti CNG stanic


Dlouhodobě klesající ceny klasických pohonných hmot na čerpacích stanicích v České republice sice mají vliv na ekonomickou výhodnost stlačeného zemního plynu, nicméně CNG přesto zůstává výrazně provozně výhodnější než třeba motorová nafta nebo benzin. Aby byl zemní plyn ještě výhodnější, přistoupila společnost Bonett, největší prodejce CNG v České republice, k plošnému zlevnění. „Reagujeme tak na dlouhodobý pokles cen ropy i zemního plynu,“ vysvětluje tento krok Václav Holovčák, místopředseda představenstva Bonett Gas Investment. Na všech našich 18. plnicích stanicích došlo ke snížení ceny až na cenovou úroveň 24,50 Kč za kilogram CNG. „V reakci na pohyby na trhu jsme významně zlevnili v celé síti. Věříme, že tento krok naši zákazníci uvítají a zvýšená úspora přispěje k motivaci dalších, aby si pořídili nové automobily na CNG,“ dodává Václav Holovčák.

Přestože to u čerpacích stanic na první pohled vypadá, že je nafta stejně drahá a někde i levnější než zemní plyn, je třeba si uvědomit, že zatímco cena klasických paliva se uvádí v litrech, u CNG se vztahuje na kilogram. Převedeme-li zemní plyn na litry, je rozdíl v ceně na první zcela patrný. Zatímco za litr nafty zaplatil zákazník v průměru na začátku února cca 25,60 Kč/l, ekvivalent jednoho litru nafty, tj. kubický metr stlačeného zemního plynu vychází v síti Bonett na pouhých 17 korun. Jednoduchou matematikou pak vychází, že CNG je opět více než o třetinu výhodnější než motorová nafta.

Obliba zemního plynu pro dopravu v České republice neustále roste, vloni bylo spotřebováno rekordních 43,59 milionů m3. To představuje skoro poloviční navýšení (45,7 %) proti roku 2014. Společnost Bonett se s více než 6,4 milionu m3 stala největším prodejcem CNG v České republice. Utěšeně stoupá i počet míst, kde lze u nás zemní plyn natankovat. V tuto chvíli je v provozu 110 veřejných plnicích stanic a další přibývají. Svou síť bude rozšiřovat i Bonett. „Letos plánujeme otevřít dalších více než 10 našich stanic,“ potvrzuje Václav Holovčák, místopředseda představenstva Bonett Gas Investment.

Více na IZdoprava.cz ->   Po Praze budou jezdit tři nové elektromobily

Síť stanic CNG: http://www.cngplus.cz/cerpaci-a-plnici-stanice.html

Zdroj:Bonett

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,86571 s | počet dotazů: 217 | paměť: 29070 KB. | 08.12.2023 - 20:49:10