Autobusové nádraží v Praze má novou odbavovací halu.


n200906211914 P6201288
0 0 votes
Hodnocení článku

Na Florenci byla ve středu 17.6.2009 uvedena do provozu odbavovací hala, která nabízí cestujícím základní služby spojené s cestováním. FOTO v článku.Nová budova zabírá plochu 1098 metrů čtverečních a celkové náklady na její stavbu překročily 70 milionů korun.  V nové hale naleznou cestující 20 pokladen, infocentrum a velkoplošnou obrazovku. Dále je zde úschovna zavazadel a tři prodejny rychlého občerstvení. Nová hala je klimatizovaná a je vybavena bezpečnostním kamerovým systémem. K vybavení patří bankomaty a navigační zařízení pro nevidomé. Kuřáci si v nové hale nezakouří! Je jim vyhrazen „kuřácký koutek“ před halou vedle schodiště do podchodu.

Praha - nová hala - autobusové nádraží Florenc Praha - autobusové nádraží Florenc 

V porovnání s plochou autobusového nádraží se zastávkami působí objekt nově. Budova má velké prosklené plochy a barevně je neoslňuje. Celkem zapadá do posmutnělého prostoru v okolí nádraží. K budově ústí jedno se schodišť do podchodu a propojení na trasy metra. Před nádražím se buduje parkoviště pro osobní automobily. Autorem návrhu odbavovací haly je brněnský architektonický ateliér Hrůša a spol.

Nečekejme od nové haly zázraky. Je to účelná stavba, která nijak nenarušuje okolí ale ani ničím nezaujme. Škoda! V Praze se asi autobusové dopravě a s ní spojeným službám moc „nefandí“. Nové hale totiž něco schází! Nedává moc naděje, že se centrální autobusové nádraží v Praze na Florenci stane v blízké budoucnosti moderním dopravním centrem! Pro porovnání doporučujeme čtenářům články:

Stavba autobusového nádraží v Hradci Králové a v Českých Budějovicích.

Praha - autobusové nádraží Florenc

 

Slideshow fotek


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 3,35412 s | počet dotazů: 212 | paměť: 24608 KB. | 25.07.2024 - 03:09:37